BUDAÖRS – MTK 1:3 (15, –15, –15, –18)
Budaörs, 50 néző. V: Nagy L., Mezőffy.
Budaörs: Schumicky, Szabó L., Imreh, Rácz, Selmeczy, Horuczi. Csere: Szabó D., Thuránszky (liberók), Farkas E. Vezetőedző: Ratimorszky Károly
MTK: Szűcs K., Lakatos, Hackl, Lutter E., Papp O., Petőváry. Csere: Tímár (liberó), Kilyénfalvi, Lesi, Zolnai, Horváth Z. Vezetőedző: Alberto Salomoni
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 9:9, 16:10, 20:11, 24:14. II. játszma: 0:8, 8:16, 10:20, 15:24. III. játszma: 4:8, 10:13, 11:16, 15:22. IV. játszma: 6:3, 7:8, 11:10, 16:13, 18:15.

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Ratimorszky Károly: - Gratulálok az MTK-nak, de megdicsérem a saját játékosaimat is, mert lelkes játékkal és jó nyitásokkal meg tudták nyerni az első játszmát. A második szettől ugyan kijött az MTK fölénye, de a negyedikben kijöttünk a szorításból, viszont sajnos 18:15 után fejben nem bírtuk. Ettől függetlenül jó úton járunk és dolgozunk tovább.

Alberto Salomoni: - Kicsit nehézzé tettük a saját életünket, mert azt gondoltuk, hogy ez egy könnyű mérkőzés lesz. A lányok olyan puhák voltak az első szettben, mint egy tiramisu, és hiányzott a koncentráció, míg a hazaiak jól védekeztek és elhitték, hogy lehet ellenünk keresnivalójuk. A következő két játszmában aztán kijött, hogy jobbak vagyunk, de a negyedikben megint koncentráció hiányban szenvedtünk. A végén aztán sebességet váltottunk és sorozatban tíz pontot szerezve győztünk. Van ilyen, de ez a mentalitás nagyon veszélyes lehet.