VASAS ÓBUDA - LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 3:1 (18, 18, -16, 18)
Folyondár utca, 200 néző. V.: Hóbor, Jámbor
VASAS: Vacsi 10, Fábián 2, Miklai 19, Gubicza 6, Szabó A. 7, Stefanik 12. Csere: Tóth A. (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán
BRSE: Gerendeli 7, Soós 13, Pap 8, Ilyés 7, Kanizsai 10, Leidgeb 8. Csere: Molcsányi R. (liberó), Szpin, Gyenge, Korniss. Szakmai igazgató: Kormos Mihály

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 8:7, 12:9, 16:13, 19:14, 23:16. 2. játszma:6:2, 8:3, 13:6, 16:9, 20:12, 24:16. 3. játszma: 5:4, 11:11, 14:16, 15:19, 16:22. 4. játszma: 8:6, 11:8, 15:10, 21:17

MESTERMÉRLEG

Jókay Zoltán: - A harmadik szettben elkezdtünk "tökörészni", a lötyögős játékunkból pedig nagyon jól jött ki a Békéscsaba. Hála istennek a negyedik játszmára összekaptuk magunkat, és behúztuk a mérkőzést. Amikor fegyelmezettek voltunk, akkor nem volt gond, egyedül a támadásépítésünk akadozott az egész meccsen. Ez viszont ebben a szerkezetünkben és a felkészülés ezen időszakában még bőven belefér. A TF elleni mérkőzés után elmondtam, hogy a stabilitás nagyon fontos lesz, a nyitásainkban ez remekül vissza is köszönt, a lányok végig betartották és lekövették, amit mutattam nekik. Egyedül Zsaninak volt egy kisebb hullámvölgye, de ő is szépen kijött belőle. A nyitásfogadásunk továbbra sem tetszik, ennél jóval stabilabbra lesz szükség a későbbiekben. Sajnos elkezdődött az iskola, így néhányaknál változtatnom kell az edzések ritmusán, és a délutáni gyakorlásokba kell beépítenem azt, amit délelőttönként kellene gyakorolni.

Kormos Mihály: - Sajnos még rutintalanok vagyunk az ilyen mérkőzésekhez, sok játékosunk megijedt, rettentően sok nyitást rontottunk, ami nem volt ránk jellemző az elmúlt időszakban. Másfél szett alvás, és több mint húsz elrontott nyitás után magunkhoz tértünk, és nagyon taktikusan, koncentráltan játszva nyertünk egy szettet. Sajnos mindezt a negyedik játszmára nem tudtuk továbbvinni, csak szakaszokban, így vereséget szenvedtünk. Összességében ennyi különbség volt is a csapatok között. Nem tudom arra fogni a mérkőzést, hogy a szerb légiósunk nem játszott, hiszen egész eddig ebben a felállásban gyakoroltunk.