TEVA Gödöllői RC - Vasas Óbuda 1:3 (-21, -25, 23, -15)
Gödöllő, Szent István Egyetem sportcsarnoka, 500 néző. Vezette: Adler, Tillman
Gödöllő: Kriegel É., Molnár-Németh, Hackl, Csengeri, Szakmáry, Széles. Csere: Lékó (liberó). Vezetőedző: Ludvig Zsolt
Vasas: Vacsi, Tálas, Miklai, Gubicza, Szabó A., Stefanik. Csere: Tóth A. (liberó) Fábián. Vezetőedző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 4:4, 5:7, 8:8, 13:13, 16:16, 18:17, 18:20, 21:20. 2. játszma: 2:4, 4:5, 5:8, 7:11, 12:12, 14:13, 16:17, 20:18, 22:20, 23:23. 3. játszma: 3:2, 5:6, 7:7, 9:9, 10:12, 11:14, 16:16, 19:19, 21:21, 23:23. 4. játszma: 1:3, 1:7, 4:7, 6:10, 8:12, 10:14, 11:16, 12:18, 13:20, 15:23

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Jókay Zoltán: - A harmadik szett végén az jutott eszembe - és erről sokat beszéltünk az öltözőben is -, hogy sokszor amikor ott állsz a győzelem kapujában, a küszöb előtt, azt sokkal nehezebb átlépni, mint addig eljutni. Ha eszedbe jut, hogy "Jajj mecslabdám van", akkor az elviszi a gondolatot. Végig azt mondtam a lányoknak, hogy minél több potntal tudunk vezetni, az ellenfél annál idegesebb lesz, így csak azt csináljuk tovább, amit addig tettünk. Ennek ellenére a harmadik szett végén jöttek a buta hibák, hálóérintések, kettősérintés, és a Gödllő óriási lélekkel megnyerte azt a szettet. Azt mondtam magamban, basszus, nehogy megfogja a lányokat ez a helyzet, de aztán szerencsére lendületből kezdtük a negyedik játszmát, ez pedig megnyugtatta a társaságot. Őszintén örülök, hogy ilyen nyerő típusú ez az idei Vasas, és amikor igazán össze kellett magunkat szedni, akkor képesek voltunk rá. Most szabadjára engedtük a bennünk lévő tudást, most, hétfőn játszottunk a legjobban, azokat a dolgokat csináltuk, amiben jók vagyunk. Zsuzsi is nagyon szépen osztott, megfogadta, hogy nem kell mindig arra törekedni, hogy száz százalékos helyzetet teremtsen minden feladással, sokszor egy üthető labda többet ér. Higgadt volt, csak a harmadik szett végét spilázta túl, de végig érezte, kinek megy, az egyes állásban is Zsanit üttette, nem Adrit, voltak centerlabdák is, Orsi is felszabadultan játszott - minden tisztelet az övék! De nem csak az övék, hanem azoké a cseréké is, akik ma nem kerültek pályára, mert ők is hozzátették a magukét, így, 13-an voltak egy nagy CSAPAT!