TEVA-Gödöllői RC – Vasas Óbuda 3:1 (20, 20, –21, 17)
Gödöllő, 400 néző. Vezette: Mocsnik, Bátkai-Katona
Gödöllő: Kriegel É. 7, Molnár-Németh 9, Hackl 9, Csengeri 18, Szakmáry 8, Széles 14. Csere: Lékó (liberó), Merkószki 1, Lutter L. Vezetőedző:Ludvig Zsolt
Vasas: Vacsi 7, Tálas 3, Miklai 8, Gubicza 7, Szabó A. 12, Stefanik 14. Csere: Tóth A., Lévai (liberók), Fábián 1, Takács B. 1. Vezetőedző:Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:1, 2:1, 4:4, 7:5, 9:7, 9:9, 11:9, 12:12, 14:14, 17:14, 19:15, 19:17, 22:18, 24:20. 2. játszma: 1:0, 2:2, 2:6, 3:8, 5:8, 8:9, 10:10, 10:12, 14:14, 17:14, 18:17, 21:17 24:17. 3. játszma: 1:0, 1:5, 2:7, 5:8, 10:10, 13:12, 14:16, 19:16, 19:19, 20:19, 20:23, 21:24. 4. játszma: 1:0, 2:2, 5:3, 7:4, 7:8, 9:8, 9:11, 13:11, 17:12, 18:14, 21:14, 22:17, 24:17

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Gödöllő javára

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Ludvig Zsolt: – Nagyon koncentráltunk, főleg az első két játszma befejezésénél. A harmadik végén már nem annyira, de ezúttal ez is belefért, merta negyedik szetbben bedaráltuk a Vasast. Stabilak voltunk, és ha pénteken is hozzuk ezt a teljesítményt, akkor léphetünk egyet előre.

Jókay Zoltán: – Részben a puhány, határozatlan támadásainknak köszönhettük ezt a vereséget. Csak egy-egy ember mert bátran támadni, az pedig kevés. A nyitásaink sajnos katasztrófák voltak, és nem csak azért, mert sokat rontottunk, hanem mert azok is puhák voltak, a Gödöllő szinte mindig pontosan tudott belőle támadni. Ők viszont ezzel ellentétben rettenetesen nagy kockázatot vállalva nyitottak, és megdolgoztak azért a tíz-húsz necces szerváért, amit csináltak. Már mondtam a lányoknak az első meccsen is, hogy annak van szerencséje, aki tesz is érte, ha várjuk, hogy a kezünkbe essenek a pontok, abból nem lesz semmi. Csakúgy, mint az első meccsen, ma sem érdemeltünk győzelmet, helyenként ugyan sokat tettünk érte, de összességében inkább keveset, viszont ez megint egy tanulságos történet volt... Fábián Fanny jól szállt be a harmadik szett végén, nagyban neki volt köszönhető, hogy megfordítottuk azt a játszmát, viszont hoztam egy döntést, és a negyedikre Zsuzsit vittem vissza. Bíztam abban, hogy miután nézte kicsit kívülről a meccset, lehiggad, és talán többet hozzá tud tenni a játékhoz. Ráadásul mivel szarul nyitottunk, Fancsira ott is szükségem volt. Nem lehet viszont emberekre lebontani ezt a meccset, az egész csapat nem úgy pörgött, ahogy kellett volna. Amikor a pálya mellett azt kiabálják, hogy "Megcsináljuk!", sokkal nagyobb hangjuk van, mint bent a parketten, ez pedig nagy baj... Ezeken a dolgokon kell változtatni péntekig. Nincsenek csodák, sokkal nehezebb helyzetbe hoztuk magunkat, mint amibe kerülhettünk volna, de ettől szép a sport, hogy még mindig van lehetőségünk a következő meccsen.