Vasas Óbuda - Budapest Bank-Békéscsabai RSE 3:0 (20, 17, 25)
Folyondár utca, 400 néző. Vezette: Mocsnik, Vári
VASAS: Vacsi 3, Tálas 2, Miklai 14, Gubicza 7, Szabó A. 7, Stefanik 3. Csere: Tóth A., Lévai (liberók), Fábián F., Takács B. Vezetőedző: Jókay Zoltán
BRSE: Pallag 6, Czina 4, Soós N. 10, Szombathelyi Sz. 6, Leidgeb 3, Jenei 3. Csere: Molcsányi R. (liberó), Gerendeli 2, Kerepeczki, Szpin.Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 5:5, 7:5, 9:6, 9:9, 11:9, 15:12, 15:15, 20:17, 24:20. 2. játszma: 0:2, 4:3, 6:4, 11:6, 13:7, 16:10, 17:13, 20:14, 24:17. 3. játszma: 2:0, 3:3, 6:6, 6:8, 8:8, 11:11, 13:15, 15:15, 18:18, 20:18, 21:21, 23:21, 23:24, 24:25, 26:25

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Jókay Zoltán: - Sok szituációban hasonlított ez a mai meccs az elsőre. A ynitó szettben hullámzó volt a játék, a Béksécsaba sok nyitást rontott, bár talán mi is többet, mint az utóbbi időben... A második szett könnyebb volt valamivel, aztán a harmadikban, amikor szépen lassan haladtunk a végjáték felé, azt éreztem, a lányok fejben azt gondolták, hogy mostmár aztán lassan vége lesz ennek. Az időkérések során felhívtam a figyelmüket, hogy magától nem fog véget érni a meccs, a Békéscsaba nem fogja odaadni a találkozót, hisz még látni lehetett bennük a tüzet. Elvártam, hogy a lányok még egyszer felprögjenek. Izgalmasra sikerült a vége, de elég volt a győzelemhez annyi, amennyit ma mutattunk.

Kormos Mihály: - Úgy gondolom, hogy két-három játékos megint nem tudott felnőni a feladathoz. Sok hibával játszottunk, ráadásul - ritkán mondok ilyet, de - ma nagyon rossz ütemben hibáztunk nyitásokat, amivel folyamatosan építettük a Vasast. A harmadik szettben Gerendeli Dórát tettem Miklai Zsanettel szembe, pivit megváltozott a játék képe, de nem tudtunk élni még azzal sem, hogy a Vasas is sokat hibázott. Két szettlabdánk is volt, de elrontottuk őket. Gratulálok a Vasasnak, kívánom hogy nyerjék meg a bajnokságot, és akkor mi is elmondhatjuk, hogy mindkét sorozatban a végső győztestől kaptunk ki.